Jak uczcić rocznicę ślubu?

W każdym udanym związku ważne jest wspólne świętowanie ważnych wydarzeń i osiągnięć. Niewątpliwie takim specjalnym momentem są kolejne rocznice ślubu. Fakt zawarcia związku małżeńskiego zazwyczaj kojarzy nam się bardzo pozytywnie, dlatego warto wzmacniać to odczucie. Jest, co najmniej kilka dobrych sposobów na to, aby uczcić kolejne lata wspólnego życia.

Świętowanie tylko we dwoje czy w większym gronie?

Gdy zastanawiamy się jak uczcić kolejną rocznicę ślubu w pierwszej kolejności powinniśmy ustalić czy zrobimy to sami, kameralnie czy z tej okazji chcemy zaprosić rodzinę i przyjaciół. Zazwyczaj większe spotkania organizowane są przy okazji okrągłych rocznic a więc dwudziestej czy pięćdziesiątej rocznicy ślubu. Pojedyncze rocznice a zwłaszcza kilka pierwszych pary lubią obchodzić tylko we dwoje.

Sposoby na świętowanie rocznic

Z okazji rocznicy ślubu przyjęło się organizowanie kolacji i wspólne dawanie sobie prezentów. Kolacja może być przygotowana w domu, jednak dużo uroczyściej jest gdy partnerzy wybiorą się do dobrej restauracji. Inne pomysły na świętowanie rocznicy to wyjście na koncert, przejażdżka bryczką czy rejs statkiem wycieczkowym.
Bardzo dużo par obecnie decyduje się przeznaczyć na świętowanie cały weekend i udaje się na ciekawą wycieczkę. Bardzo dobrym pomysłem jest zabranie żony do nowoczesnego obiektu ze strefą wypoczynku. Może to być hotel SPA Busko Zdrójktóry zapewni wspaniałe atrakcje na miejscu i nie będzie wymagał długiej podróży. Wspólne spędzenie czasu w obiekcie hotelowym typu SPA to z pewnością trafiony pomysł. Zazwyczaj można korzystać z takich atrakcji jak baseny, sauny, wanny solankowe, łaźnie parowe czy jacuzzi. Oprócz tego zwykle dostępna jest strefa fitness wraz z kadrą profesjonalnych instruktorów. Aby pobyt rocznicowy był ciekawy i udany trzeba zawczasu zorientować się w ofertach i zarezerwować termin w hotelu. Małżonkom w czasie takiego pobytu z pewnością przypadną do gustu masaże relaksacyjne, rytuały SPA czy liczne zabiegi kosmetyczne takie jak manicure biologiczny, endermologia czy pedicure tlenowy. Oprócz tego można osiągnąć stan odprężenia korzystając ze specjalnych stref relaksu.

Jak widać jest wiele sposobów na to, by nadać godną oprawę świętowaniu ważnej rocznicy. Psychologowie już dawno dowiedli, że to właśnie wspólne świętowanie jest czynnikiem spajającym w każdym małżeństwie.